Zakład pogrzebowy

Aurora
Posty: 15
Rejestracja: piątek 17 cze 2016, 22:00

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Aurora »

Nie mogę czytac takich komentarzy, jak Twój Sławek:
Sławek pisze:Zakład pogrzebowy to dojarka, ciągnąca kasę od klientów, którymi oczywiście prędzej czy później będą wszyscy. No ale co zrobić - trzeba gdzieś pochować rodzinę w cywilizowany sposób.
Może zakłady pogrzebowe powinny same finansować pochówki klientów? Nie wiesz, jakie są koszty organizacji pogrzebu na przyzwoitym poziomie, więc się lepiej nie wypowiadaj. Dobrze, że jest więcej firm, które świadczą usługi w zakresie pochówku, ponieważ z jednej strony rośnie jakość usług, a z drugiej spadają ceny. Zachęcam, żebyś trochę się zastanowił, zanim użyjesz słów typu "dojarka".
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Sławek »

Nie musisz czytać moich tekstów Aurorko. Wiem, że pogrzeb kosztuje niemało, ale żeby aż tyle, co teraz chcą firmy to przegięcie. W małych miastach jest jeden zakład, więc nie ma wyboru.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: marcin »

rzeczywiście - większość z nich ma monopol i trzeba słono płacić...
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Aga07 »

Ludzie zawsze będą rodzić się i umierać, dlatego dwa zawody, na które popyt utrzymuje się na wysokim poziomie to położna i przedsiębiorca pogrzebowy ;) A tak na serio, prowadzenie zakładu pogrzebowego to naprawdę trudny kawałek chleba. Trzeba mieć do tego odpowiednie predyspozycje, bo przecież nie każdy jest w stanie na co dzień mieć do czynienia z trupami. Poza tym każdy pogrzeb to skomplikowane przedsięwzięcie, które trzeba odpowiednio przygotować. Właściwie wcale się nie dziwię, że ceny pogrzebów są, jakie są, chociaż oczywiści i w tej branży można trafić na naciągaczy. Niestety zdarzają się i takie sytuacje, że jakaś parafia współpracuje z tylko jednym zakładem pogrzebowym. Cóż zrobić, takie mamy realia, a walka z przekrętami to jak walka z wiatrakami.
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Maks »

Faktycznie zakłady pogrzebowe bardzo cenią swoje usługi, natomiast jakość nie zawsze jest adekwatna do ceny. Zawsze można iść do konkurencji, ale czasem mam wrażenie, że wszystkie zakłady są w jakiejś zmowie cenowej. Koszty pogrzebu wszędzie są prawie takie same, a co gorsza niektóre parafie "współpracują" tylko z jedną konkretną firmą. Teoretycznie jest to nie w porządku wobec parafian, ale w praktyce wybór innej firmy jest po prostu niemożliwy.
ODPOWIEDZ