zachowanie na pogrzebie

O czym powinniśmy wiedzieć?
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

zachowanie na pogrzebie

Post autor: Krysia »

Przede wszystkim zachowujmy się tak by nie przyniosło to ujmy nam samym jak i zmarłej osobie wciąż zwracam szczególną uwagę w kierunku szacunku, okazując zmarłej osobie szacunek tym samym szanujemy samych siebie, jakoś nie wyobrażam sobie sytuacji gdzie osoby uczestniczące w pogrzebie miały by się zachowywać komicznie to nie tylko mało poważne, ale również źle świadczy o Nich samych takie zachowanie nie powinno mieć nawet miejsca, oczywiście ubiór jest szalenie ważny, nie jestem zwolenniczką rocznej żałoby, ale na pogrzeb należy ubrać się zgodnie z żałobnym szablonem.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: marcin »

no na biało nie wypada być ubranym... raczej ciemne kolory... i powagę trzeba zachować
Alf
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 22:09

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: Alf »

Krysia, okres żałoby zależy od tego, kim była osoba zmarła oraz od osobistego przeżywania straty bliskiego. Żałobę można mieć w sercu do końca swoich dni. Jeżeli chodzi o zachowanie się na pogrzebie, dorośli nie mają raczej z tym problemu, za to dzieci czasami są za małe, aby zrozumieć, co się stało i jak ważny jest to moment dla niektórych osób. Apeluję do rodziców, by zostawili dzieci w domu, jeżeli nie potrafią nad nimi zapanować na cmentarzu.
adam009
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 17:50

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: adam009 »

Nie zgodzę się z Tobą! Dzieci to miniatura dorosłego człowieka i ich zachowanie jest odzwierciedleniem naszych zachowań, na co dzień! Dlatego wychodzę z założenia, iż należy kłaść nacisk na wychowywanie naszych dzieci na uczulanie ich na różne sytuacje! Tak by potem w życiu dorosłym nie mieli problemów z faktem jak i gdzie się zachować, i tu z kolei muszę ci przyznać racje jakoby rodzice nieradzący sobie z wychowaniem dzieci powinni zostawiać ich na tę okoliczność w domu pod opieką innych.
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: Lucjan99 »

Na pogrzebie można się zachowywać tak jak każdy uznaje, tyle tylko, że nie miejmy potem pretensji, kiedy ktoś wystawi nam opinie! Mam propozycje może przed każdym wyjściem na pogrzeb zastanówmy sie czy zachowując się negatywnie na czyimś pogrzebie chcielibyśmy by ktoś w sposób negatywny zachowywał się na naszym własnym pochówku?
Oli
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 23:07

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: Oli »

Lucjan99 pisze:Na pogrzebie można się zachowywać tak jak każdy uznaje, tyle tylko, że nie miejmy potem pretensji, kiedy ktoś wystawi nam opinie! Mam propozycje może przed każdym wyjściem na pogrzeb zastanówmy sie czy zachowując się negatywnie na czyimś pogrzebie chcielibyśmy by ktoś w sposób negatywny zachowywał się na naszym własnym pochówku?
Masz rację Lucjan99. Zachowanie na pogrzebie świadczy o człowieku. Wskazany jest spokój i powaga. Jeżeli żegnamy osobę, która nie była dla nas bliska, musimy pamiętać, że na pogrzebie jest też rodzina i przyjaciele zmarłego. Ze względu na nich, należy zachować szacunek dla osoby zmarłej. Poza tym, warto pamiętać, że jesteśmy na cmentarzu i jest to miejsce święte. Strój żałobny powinien mieć kolor czarny. Kobiety nie powinny ubierać szpilek, ani krótkich spódniczek, tylko muszą ubrać się skromnie - niekoniecznie jak zakonnica, ale nie może być widać za dużo.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: marcin »

wystarczy zachować spokój, ciszę i być normalnie ubranym, czyli na ciemno...
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: Sławek »

Nie wiem, kim trzeba być, żeby nie umieć zachować się na pogrzebie. Kultura musi być. Trzeba mieć szacunek do bliskich zmarłego, a więc okazywać im współczucie. Chyba nie jest to takie trudne i da się wytrzymać przez godzinę?
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: zachowanie na pogrzebie

Post autor: Maks »

Sławek pisze:Nie wiem, kim trzeba być, żeby nie umieć zachować się na pogrzebie. Kultura musi być. Trzeba mieć szacunek do bliskich zmarłego, a więc okazywać im współczucie. Chyba nie jest to takie trudne i da się wytrzymać przez godzinę?
W dzisiejszych czasach "kultura" rozumiana jest bardzo różnie. Niestety wiele jest ludzi, którzy nie potrafią zachować się nawet podczas pogrzebu. Czy to efekt bezstresowego wychowania? Podczas pogrzebu bliskiej mi osoby, miałem ochotę zwrócić uwagę kilku "żałobnikom", że nie wypada głośno komentować strojów innych ludzi, czy tego, że ktoś założyć, czy nie założył kapelusza. Pogrzeb to nie rewia mody - szlag mnie trafia, jak ktoś chce przy takiej okazji pokazać "jaki to on światowy". Nie wspomnę już o paniusiach na szpilkach, które niemal połamały nogi na rozmokniętej ziemi.
ODPOWIEDZ