Czy chcecie być spaleni?

Ogólne tematy: Zasiłek pogrzebowy
Aurora
Posty: 15
Rejestracja: piątek 17 cze 2016, 22:00

Re: Czy chcecie być spaleni?

Post autor: Aurora »

Kremacja jest coraz bardziej popularnym sposobem chowania zmarłych w Polsce. Kościół ma do tego inne podejście, niż kiedyś i to ma duże znaczenie dla wielu osób, które decydują się na tę opcję. Sama myślę o kremacji po śmierci. Oby to było jak najpóźniej. Nie chcę, aby ktokolwiek był zmuszany do tego, aby niósł urnę z moim prochem podczas mojej ostatniej drogi. Zakłady pogrzebowe rozwiązują to bez problemu w sposób odpowiedni. Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz - to jest o kremacji.
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Czy chcecie być spaleni?

Post autor: Aga07 »

Ja chcę, żeby moje ciało zostało skremowane, bo po co ktoś ma oglądać moje zwłoki w trumnie. Niech mnie pamiętają taką, jaka byłam, a nie jakąś pustą skorupę umalowaną w zakładzie pogrzebowym. Poza tym to rozwiązanie wygodniejsze dla rodziny - nie trzeba potem stawiać pomnika, sprzątać go, kupować kwiaty itd, itp. Wystarczy ścianka na cmentarzu, od czasu do czasu jakiś znicz, no i oczywiście modlitwa. Kremacja kojarzy mi się lepiej niż tradycyjny pogrzeb, bo w czasie palenia dym idzie do nieba - to trochę symboliczne. Wolę tak niż leżeć kilka metrów pod ziemią.
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Czy chcecie być spaleni?

Post autor: Maks »

Chcę być spalony, bo po co ktoś ma mnie po śmierci oglądać. Wcale tego nie chcę, lepiej niech mnie zapamiętają żywego niż jako trupa w drewnianej skrzyni. Poza tym spalenie daje 100% pewności, że się nie żyje ;) Temat może trochę makabryczny, ale jak już ktoś wspomniał, raczej niefajnie obudzić się 3 metry pod ziemią. Na pewno kremacja to wygodniejsze rozwiązanie dla rodziny niż tradycyjny pogrzeb.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Czy chcecie być spaleni?

Post autor: marcin »

szczerze... to wolałbym - miałbym spokój ;) heh...
Zablokowany