Ceny

Chemia stosowana do pielęgnacji nagrobków
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

Ceny

Post autor: Krysia »

Jest wiele środków do czyszczenia kamienia czy nagrobków, ale przyznam, iż cena powala. Nie wiem, jak dla mnie takie podukty powinny być tańsze. Przecież rzeczą jasną jest fakt, iż nagrobki nie ważne już z jakiego kamienia robione brudzą się, ulegają erozji z racji działania przyrody czy to deszcz, który do czystych nie należy czy opary z samochodów znam wiele cmentarzy które są umiejscowione przy ulicy. Ciężko jest potem doczyścić kamień, często zdarza się, iż jakość tych środków nie jest najlepszej jakości, a co za tym idzie wydajemy na dwa środki bo jeden zwyczajnie nie wystarcza i tak biznes się kręci.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Ceny

Post autor: marcin »

Najlepiej kupić w markecie - lidl, auchan, carfur - mają tam niedrogie środki do czyszczenia :)
adam009
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 17:50

Re: Ceny

Post autor: adam009 »

Nie drogie środki do czyszczenia wcale nie znaczy, iż są dobre! Jak mam osobiście zapłacić 40 zł za środek do pielęgnacji kamienia i tego kamienia sorki, ale nie doczyścić to wolę zatrudnić firmę sprzątającą za tę samą kwotę i mieć pewność, iż grób będzie uprzątnięty należycie takie jest moje zdanie w tej sprawie, może nie do końca wyczerpujące i butne, ale przynajmniej uczciwe! Bądźmy uczciwi środki chemiczne głównie dobre środki są drogie! I nie ma takiego środka, który z czasem nie uszkadzałby kamienia.
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: Ceny

Post autor: Lucjan99 »

Ceny są takie, jakie są to nie na ceny powinniśmy narzekać tylko na niskie zarobki! Przecież każdy z nas chce wydając swoje ciężko zarobione pieniądze wydać na coś, co cechuje się wysoką jakością. Tak, więc kupując produkt dobry liczmy się z faktem, iż przyjdzie nam za niego zapłacić.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Ceny

Post autor: marcin »

Można kupić za 15 zł, trzeba dobrze poszukać :)
adam009
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 17:50

Re: Ceny

Post autor: adam009 »

Za 15 zł, to ja dziecku nawet gumy do żucia dobrej nie kupię. Fakt takie środki są drogie, no cóż, nic w naszym kraju nie jest tanie. Może powinniśmy podzielić się radami, jak innymi sposobami możemy wyczyścić nagrobek. Nasze babcie, by wiedziały :) ale to żart, poważnie mówiąc nic dobrego w takich środkach też i nie ma, bo jest to chemia, która niszczy z czasem kamień, zamiast go pielęgnować.
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Ceny

Post autor: Aga07 »

Powiem Wam, że te wszystkie środki do pomników są naprawdę niewiele warte. Nie dość, że kosztują kupę kasy, to jeszcze efekty wcale nie są jakieś nadzwyczajne. Dałam się raz skusić na cudowne płyny i nabłyszczacze do nagrobków. W efekcie po pierwszym deszczu pomnik wyglądał koszmarnie - nie dość, że widoczne były wszystkie zacieki, to jeszcze przykleił się do niego cały niesiony wiatrem kurz i brud. Jeśli chcecie umyć pomnik, to polecam wodę z płynem do naczyń. Najpierw trzeba tym pomnik umyć, później spłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha. Tanio i skutecznie :)
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: Ceny

Post autor: Lucjan99 »

Dokładnie woda i ścierka to najlepsze i do tego tanio, ogólnie nagrobki powinny być mniejsze niż są do tej pory duże groby nie są już modne a tylko straszą ludzi i wyglądają ponuro, przypominając nam o tym, co nieuchronne. Osobiście nie lubię rozmawiać o śmierci ani o pogrzebie każdy z nas znajdzie w końcu swoje miejsce na cmentarzu to nie ucieczka, ale rozsądne myślenie żyjmy tak, by nikt nie płakał z naszego powodu byśmy nie żałowali ani jednego dnia a nagrobki? Komu one potrzebne? Żyjącym?
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Ceny

Post autor: marcin »

Czasami w markecie można kupić za 10 zł, wszystko łatwo schodzi :)
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Ceny

Post autor: Maks »

Aga07 pisze:Powiem Wam, że te wszystkie środki do pomników są naprawdę niewiele warte. Nie dość, że kosztują kupę kasy, to jeszcze efekty wcale nie są jakieś nadzwyczajne. Dałam się raz skusić na cudowne płyny i nabłyszczacze do nagrobków. W efekcie po pierwszym deszczu pomnik wyglądał koszmarnie — nie dość, że widoczne były wszystkie zacieki, to jeszcze przykleił się do niego cały niesiony wiatrem kurz i brud. Jeśli chcecie umyć pomnik, to polecam wodę z płynem do naczyń. Najpierw trzeba tym pomnik umyć, później spłukać czystą wodą i wytrzeć do sucha. Tanio i skutecznie :)
Potwierdzam, że woda i zwykły płyn do naczyń to najlepsze rozwiązanie. W przypadku bardzo brudnego, porośniętego mchem pomnika można jeszcze użyć octu lub specjalnego płynu, który usuwa mech. Sprawdziłem osobiście i mogę takie rozwiązanie polecić. Jednak najlepiej dbać o pomnik regularnie — wtedy często wystarczy tylko zamieść szczoteczką i usunąć ślady po zniczach mokrą ściereczką.
ODPOWIEDZ