Wkłady do zniczy

Jakie znicze stawiamy na grobach?
Alf
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 22:09

Wkłady do zniczy

Post autor: Alf »

Zauważyłem, że sporo osób decyduje się na zakup wkładu do znicza zamiast samego znicza. Sam zresztą tak robię. Skąd się to bierze? Według mnie stąd, że znicze są coraz lepsze, więc wystarczy wymienić wkład, który jest znacznie tańszy bez całej obudowy. Warto jednak co jakiś czas wymieniać znicze, ponieważ wszystko z czasem traci na jakości.
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Wkłady do zniczy

Post autor: Aga07 »

Przyznam, że też wolę kupować wkłady. Wynika to z tego, że wolę raz na jakiś czas kupić droższy, ładniejszy znicz niż stawiać tanie i byle jakie. Później tylko wymieniam wkłady, co kosztuje znacznie mniej. Ładny, duży znicz, np. z motywem świątecznym może stać naprawdę długo, przecież szkoda go wyrzucać. Zawsze ktoś z rodziny podejdzie i wymieni wkład. Poza tym czasem kupuję kilka jednakowych zniczy, np. do ozdobienia grobu na 1 listopada i nie wyrzucam ich, tylko właśnie wymieniam wkłady. To naprawdę wygodne rozwiązanie.
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

Re: Wkłady do zniczy

Post autor: Krysia »

Wygodne i oszczędne, tu przyznam Ci racje, też tak robię, chociaż fajnie jest od czasu do czasu zmienić sam znicz czy jak kto woli obudowę, teraz jest wybór ogromny a co znicz to ładniejszy, fajnie to potem wygląda, kiedy przechodzimy i mamy sposobność oglądać takie zadbane groby, świadczy to też o nas samych jacy jesteśmy jak dbamy o pamięć Naszych Bliskich, fajnie jest dawać przykład naszym dzieciom jak dbać i szanować pamięć o Bliskich którzy odeszli tak by mogły powielać nasze zachowanie kiedy my odejdziemy.
Oli
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 23:07

Re: Wkłady do zniczy

Post autor: Oli »

Często kupuję same wkłady do zniczy, zamiast całych zniczy. W tej chwili wyrabiane są tak piękne produkty, że szkoda je wyrzucać po jednorazowym użytku. Oczywiście, kupując same wkłady oszczędzamy sporo pieniędzy. Myślę, że w żaden sposób nie będzie to urągało pamięci o bliskich zmarłych. Ważne jest dla mnie to, ażeby wkład wystarczył na długi czas.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Wkłady do zniczy

Post autor: marcin »

Lepiej kupić 2x droższy, wystarczy na 3x dłużej :)
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Wkłady do zniczy

Post autor: marcin »

elektryczne - dla mnie to trochę wiejskie - nie ma jak prawdziwy znicz z płomieniem...
kk001
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 15:09

Re: Wkłady do zniczy

Post autor: kk001 »

Jeśli chodzi o znicze to ja od niedawna kupuje znicze zalewane . Proste z wyglądu . Ich długość palenia zaskakuję-potrafią świecić się bardzo długo
o-krysia
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 08 lis 2018, 11:46

Re: Wkłady do zniczy

Post autor: o-krysia »

Ja też tylko kupuję wkłady... taniej i wygodniej. Najważniejsze, że pali się światełko, i pamiętamy aby je zapalić :) Przed Świętem Zmarłych w tym roku postanowiłam kupić wkłady przez internet na stronie pm-m.pl, bo znalazłam w naprawdę dobrych cenach. A zawsze w sklepach czy przy cmentarzu przepłacam, kupując na ostatnią chwilę
ODPOWIEDZ