pomnik lastriko

Ogólne tematy: Zasiłek pogrzebowy
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

Re: pomnik lastriko

Post autor: Olek76 »

LASTRYKO.. NIESTETY WIĘC SPRAWA NIE JEST PROSTA
Pan Krzyś
Administrator
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: pomnik lastriko

Post autor: Pan Krzyś »

Dokładnie. Jeśli są to plamy z liści np. klonu, które bardzo zabarwiają lastryko, to należy posprzątać nagrobek z liści odczekać kilka miesięcy, umyć i zakonserwować. Gorzej z plamami ze rdzy, która ingeruje głęboko w beton. Tutaj, jeszcze gorsza sprawa z usunięciem. Jeśli nagrobek jest "suchy" i pochłania całą wilgoć i bród to tak samo i rdza siedzi głęboko i jej nie usuniemy. Z czasem taki ślad zanika, ale trwa to długo i pomóc może tylko szlifowanie. Niektórzy używają silnej chemii do usunięcia takich śladów, ale różnie to może wpłynąć na samą płytę, nie mówiąc już o niszczeniu roślinności, a także ubrania u odwiedzających. Rozlana parafina ze znicza jest najłatwiejsza do usunięcia, lecz to też wymaga czasu. Można użyć terpentyny lub acetonu a resztę zrobi latem słońce. Jest najlepsza zasada: jak najmniej przedmiotów na nagrobku, które mogą powodować ślady, czyli plastikowych zniczy, zniczy zalewanych woskiem, wiązanek, w których jest użyty drut ze zwykłej stali, różnych metalowych przedmiotów. Lastryko najlepiej myć przynajmniej raz, dwa razy do roku i konserwować co trzy lata, wtedy jest łatwiej utrzymać taki nagrobek w należytym stanie.

Obrazek
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

Re: pomnik lastriko

Post autor: Olek76 »

Pan Krzyś pisze: niedziela 25 kwie 2021, 11:11
Olek76 pisze: czwartek 22 kwie 2021, 16:41 jak dobrze, że już wiosna i nie trzeba wracać do tego tematu, ale tak z ciekawości, macie spokoj, nie wychodzi wam nic nowego na razie? ja mam wrażenie, że teraz w słońcu mam różnice odcienia..?
Z czego pomnik jest wykonany? Z lastryko czy z granitu?
lastryko, ma Pan jakiś sposób
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

Re: pomnik lastriko

Post autor: Olek76 »

lastryko.. niestety:(
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

Re: pomnik lastriko

Post autor: Olek76 »

jeny, przepraszam za spam, coś mi zawiesiło forum i nie pokazywało mi Pana wiadomości.... musze koniecznie wypróbować tą technikę, bo efakty są zniewalające!
Zablokowany