Oryginalne nagrobki

Niekonwencjonalne nagrobki
Oli
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 23:07

Oryginalne nagrobki

Post autor: Oli »

Chciałbym poruszyć temat, który dla mnie nie jest zabawny. Chodzi mi o formę grobów, które nie mają nic wspólnego z tradycyjnym kształtem nagrobka, ale w dodatku są one tak oderwane od jakichkolwiek standardów, że aż obawiam się o to, czy czasami one nie urągają powadze miejsca. Ciekawe, czy osoby zmarłe same zażyczyły sobie takiego oznakowania miejsca, w którym miały spocząć. Znalazłem w sieci kilka zdjęć ciekawych nagrobków, ale wrzucam tutaj tylko ten, który jest dla mnie najbardziej niesamowity.
Załączniki
2.jpg
2.jpg (138.12 KiB) Przejrzano 9863 razy
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: Ula »

Przeginka. Ludzie nie mają wyczucia smaku. Przecież na takim nagrobku ludzie mogą siadać, żeby robić sobie zdjęcia. Z pewnością urąga to powadze miejsca, jakim jest cmentarz. Ciekawe, czy taki pomnik ktoś postawił człowiekowi, który zabił się jadąc motocyklem.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: marcin »

Nie jest źle - ciekawe jak oni to zrobili :)
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: Sławek »

Myślę, że wyrzeźbili motor z tego samego tworzywa, z jakiego robi się nagrobki, czyli na przykład z granitu. Ciekawe byłoby mieć taki oryginalny grób. Z drugiej strony, czy to jest poważne? Ludzie zaczną się prześcigać w tym, kto wymyśli coś bardziej zwariowanego.
Aurora
Posty: 15
Rejestracja: piątek 17 cze 2016, 22:00

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: Aurora »

Jestem oburzona. Nagrobki nie są powodem do żartów. Trzeba nie mieć mózgu, żeby tworzyć takie pomniki na cmentarzu. Uważam, że zarządca cmentarza nie powinien zezwalać na takie wyczyny, ponieważ to jest profanacja miejsca świętego. Nawet jeżeli komuś podoba się taki grób dla siebie, niech jeszcze pomyśli o innych spoczywających i ich rodzinach. Sławek masz rację, pisząc, że "ludzie zaczną się prześcigać w tym, kto wymyśli coś bardziej zwariowanego". To jest niepoważne i nieodpowiedzialne.
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: Sławek »

Witaj Auroro na forum pogrzebowym. Mam mieszane uczucia. Podoba mi się ten pomnik, ale myślę, że wielu osobom starszym nie przypadłby do gustu taki nagrobek w sąsiedztwie. Lepiej nikogo nie drażnić na cmentarzu.
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: Aga07 »

Podzielam zdanie Aurory. Cmentarz to nie muzeum ani cyrk. W naszej tradycji zmarłym należy się szacunek, a takie pomniki, jak ten na zdjęciu, raczej niewiele mają z tym wspólnego. Rozumiem, że dla kogoś całym życiem były motocykle, ale po śmierci raczej nie ma to już znaczenia. A co jeśli, ktoś pasjonuje się np. tańcem na rurze? Bliscy po śmierci postawią zamiast nagrobka rurę z granitową tancerką??? Skromne pomniki są zdecydowanie najlepsze, ponieważ pasują do miejsca jakim jest cmentarz i nie wzbudzają niepotrzebnych emocji. Musze jeszcze wspomnieć o względach praktycznych - wyobraźcie sobie ile trzeba się namęczyć, żeby taki udziwniony pomnik umyć np. przed 1 listopada. Makabra.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: marcin »

Gruba przesada i tyle...
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: Maks »

Niektóre nagrobki, pomimo tego, że są oryginalne, to nie przekraczają granic tzw. dobrego smaku. Jak Wam się ten podoba?
dziwne_trumny_6.jpeg
dziwne_trumny_6.jpeg (102.24 KiB) Przejrzano 9814 razy
Wydaje mi się, że taki nagrobek wygląda całkiem dobrze i raczej nikogo nie powinien zgorszyć. Na pewno wyróżnia się wśród innych pomników, ale przynajmniej nie jest wulgarny, czy brzydki. Co myślicie o takich nagrobkach? Ciekawe, jak jest z ich pielęgnacją i trwałością, bo na pewno trochę się brudzą, bo to jednak jasny kolor.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Oryginalne nagrobki

Post autor: marcin »

Jest inny, ale rzeczywiście nie jest zły ;)
ODPOWIEDZ