Zakład pogrzebowy

Eryk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 23:31

Zakład pogrzebowy

Post autor: Eryk »

Zakład pogrzebowy to pomiot gospodarczy, zajmujący się pochówkiem zmarłych na cmentarzu. Usługi w tym zakresie obejmują przede wszystkim transport zwłok, sprzedaż trumien i urn, kremację ciała oraz złożenie trumny lub urny w grobie, albo grobowcu. Ponadto zakład zapewnia oprawę muzyczną podczas pochówku, a także sprzedaż wiązanek kwiatów i wieńców.
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Lucjan99 »

i? zakład pogrzebowy to biznes, ludzie będą umierać a zakłady będą na tym zarabiać, tak było i to się nie zmieni. Zastanawia mnie coś innego a mianowicie ubezpieczenia, nie rozumiem tego sorry, ale to dla mnie czarna magia. Ludzie się ubezpieczają po to, by rodzina miała go, za co pochować? a jak osoba nie będzie miała ubezpieczenia to go nie pochowią? Jezu te wszystkie ubezpieczenia od śmierci są dla nie śmieszne.
Eryk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 23:31

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Eryk »

Lucjan99 :) i co? Jestem w dziale Słownik funeralny i inne pojęcia, więc postanowiłem zamieścić tutaj pierwszą definicję. Trudno by było, żeby zakład pogrzebowy nie zarabiał na swoich usługach, bo z jakiej racji ma komuś ufundować pochówek? Dobrze, że ludzie myślą o zgromadzeniu pieniędzy na swój pogrzeb - jeśli chcą być pochowani w sposób uroczysty, trzeba zostawić na to środki, podobnie jak z postawieniem pomnika. Nie widzę nic złego w tym, że myśli się o tym jeszcze za życia i nie chce się obarczać takim wydatkiem bliskich.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: marcin »

znam kilku właścicieli zakładów pogrzebowych - nikt nie głoduje... :)
adam009
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 17:50

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: adam009 »

No w końcu mają biznes, każdy dziś widzi biznes we wszystkim, na czym można zarobić, to poduszka do trumny to kołderka, a to super trumna z kilkoma złoconymi ozdobnymi gwoździami i gotowe do tego dojazd na cmentarz a co za tym idzie paliwo plus usługa i kasa leci, a ludzie umierają codziennie. Sorry takie są smutne fakty, kiedyś było praktyczniej, ludzi się paliło, kwiaty do wody i gotowe a hołd oddany zmarłemu aaa zapomniałbym dwie monety na oczy dla przewoźnika i po sprawie.
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Ula »

Jest to biznes jak każdy inny, ale jednak trzeba podchodzić do każdego klienta z szacunkiem i powagą. Myślę, że warto za życia popytać, jak działają poszczególne zakłady, żeby mieć pewność, który z nich będzie najlepszy na zorganizowanie naszego pochówku. Zakłady mają różną renomę.
Oli
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 23:07

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Oli »

Ula pisze:Jest to biznes jak każdy inny, ale jednak trzeba podchodzić do każdego klienta z szacunkiem i powagą. Myślę, że warto za życia popytać, jak działają poszczególne zakłady, żeby mieć pewność, który z nich będzie najlepszy na zorganizowanie naszego pochówku. Zakłady mają różną renomę.
Ula, weź pod uwagę, że w dużych i średnich miastach jest konkurencja między zakładami, a więc jest z czego wybierać, natomiast w mniejszych miejscowościach jest tylko jedna firma pogrzebowa i wtedy nie ma wyjścia - chyba, że chce się zapłacić dodatkowe koszty za dojazd z daleka. Tam gdzie jest duża rywalizacja o klienta, zakłady podchodzą o klienta z szacunkiem, natomiast jeżeli jest jeden podmiot różnie z tym bywa, bo nie ma wyboru. Również cena pochówku bywa mniejsza w większych miastach. Chodzi mi o to, że w małych miasteczkach renoma zakładu jest bez znaczenia.
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Ula »

Masz rację Oli. Pisałam o zakładach w większych miastach. Ja mieszkam w miejscowości, gdzie jest około 80 tysięcy mieszkańców i ostatnio pojawiły się dwa nowe zakłady pogrzebowe. W sumie jest ich sześć, a do niedawna były tylko dwa. Zawsze na rynku konkurencja działa na rzecz klientów.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: marcin »

To jest "mafia" - ciężko otworzyć taki interes, żeby normalnie działać ;)
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Zakład pogrzebowy

Post autor: Sławek »

Zakład pogrzebowy to dojarka, ciągnąca kasę od klientów, którymi oczywiście prędzej czy później będą wszyscy. No ale co zrobić - trzeba gdzieś pochować rodzinę w cywilizowany sposób.
ODPOWIEDZ