Sprzątanie kwiatów

Po jakim czasie powinno się sprzątać kwiaty i wieńce po pogrzebie?
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Sprzątanie kwiatów

Post autor: marcin »

niekiedy tak jest, że ludzie nie chodzą na cmentarz, bo niby po co... a posprzątać trzeba...
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Sprzątanie kwiatów

Post autor: Maks »

marcin pisze:niekiedy tak jest, że ludzie nie chodzą na cmentarz, bo niby po co... a posprzątać trzeba...
Strasznie mnie wkurza takie podejście, ale co zrobić - są ludzie i ludziska. Szkoda, że większość po pogrzebie natychmiast zapomina o zmarłej osobie, a przecież to właśnie pamięć najbardziej się liczy. Nie mówię już o tym, że od czasu do czasu trzeba przy grobie posprzątać, ale chociaż przyjść i zapalić znicz, pomodlić się... Przecież to naprawdę niewiele, a przy okazji można te zaschnięte badyle powyrzucać. Samo się przecież nie zrobi... Niestety nie każdy to rozumie.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Sprzątanie kwiatów

Post autor: marcin »

Maks pisze:Niedawno zmarła przyjaciółka mojej babci i powiem Wam, że to co działo się na jej grobie to po prostu tragedia. Pełno wyschniętych badyli, poprzewracane znicze i wszędzie kurz. Nikt z rodziny nie raczył tego posprzątać, więc w końcu sam to zrobiłem, bo poprosiła mnie babcia. Nie wiem, jak można tak zaniedbać grób bliskiej osoby i to tuż po pogrzebie, zwłaszcza że to naprawdę duża rodzina i mieszkają na miejscu...

czasami tak jest - czasami rodzina daleko mieszka lub nie ma czasu - dobrze, że są firmy, które pomagają w takich sprawach :)
lalinn
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 29 lis 2018, 19:35

Re: Sprzątanie kwiatów

Post autor: lalinn »

Dobrze, że są firmy, którym można zlecić sprzątanie. Ale innym rozwiązaniem jest też stosowanie głownie kwiatów sztucznych. Nie trzeba się wtedy martwić czy zwiędną i kiedy trzeba je posprzątać. Aktualnie można już kupić całkiem ładne wiązanki, nie to co kiedyś. Zobaczcie tutaj: hurtownia kwiatów sztucznych białystok Z pewnością jest w czym wybierać i nie da się ukryć, że jest to duże ułatwienie.
Fretka
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2020, 19:20

Re: Sprzątanie kwiatów

Post autor: Fretka »

Ja doglądam co jakiś czas i sprzątam, jak tylko zacznie wyglądać nieestetycznie.
ODPOWIEDZ