Dzieci na pogrzebie

O czym powinniśmy wiedzieć?
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Dzieci na pogrzebie

Post autor: marcin »

Jak uważacie - czy dzieci warto brać na pogrzeb? One nie wiedzą jeszcze o co chodzi, latają, śmieją się, mają dobrą zabawę... co może niestety być źle odebrane przez rodzinę zmarłego... Co wy byście zrobili?
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: marcin »

masz rację, ale czasami 4 latki są już ogarnięte i potrafią się zachować odpowiednio :)
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Maks »

Po tym względem jestem zdecydowany - dzieci na pogrzebie nie powinno być. Oczywiście chodzi mi o kilkulatki, które nie rozumieją powagi sytuacji i po prostu bawią się na cmentarzu. Rozumiem, że każdy wiek ma swoje prawa, ale miejsce dzieci jest na placu zabaw a nie na cmentarzu. Lepiej załatwić na ten czas opiekę dla malucha niż biegać za nim po całym cmentarzu albo na siłę uciszać jak zacznie płakać.
mrRandallwax
Posty: 1
Rejestracja: sobota 09 lis 2019, 09:54
Lokalizacja: Ghana
Kontakt:

Dzieci na pogrzebie

Post autor: mrRandallwax »

Myślę, że moja córka nie wierzy, ale nie chce tego po sobie pokazać dzisiaj dzieci w internecie mogą znaleźć wszystko a przed świętami na każdym kroku można spotkać wpisy mówiące że Mikołaja nie ma
Fretka
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2020, 19:20

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Fretka »

wydaje mi sie, że to zależy od kilku czynników: wieku dziecka, jego charakteru, bliskości osoby zmarłej, ale moim zdaniem jak nie musimy to nie ma sensu zabierać dzieci na pogrzeb
ekspert87
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:13

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: ekspert87 »

kiedy zmarł mój dziadius córka miała niespełna 4 lata, była z nami na pogrzebie, trzymając się troszke na uboczu. wytłumaczylam wszytsko w domu i wiedziałą jak należy się zachować.
Jusia123
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:03

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Jusia123 »

ostatnio byłem na pogrzebie, gdzie nie było dzieci - chowana była ich babcia. dziewczynka 6-letnia miała później bardzo za złe mamie ze nie mogła się porzegnać z babcią. myśle ze to sprawa bardzo indywidualna
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Olek76 »

Teraz w dobie koronawirusa dodatkowo jestem przeciwny obecności dzieci na pogrzebie. Można iść na następny dzień zapalić znicz, ale nie powinno się brać dzieci na pogrzeb, takie jest moje zdanie.
marekb
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: marekb »

myślę, że dzieci do 5 roku życia mogę odwiedzić grób na dzień po uroczystości, a nie koniecznie muszą stawiać się na pogrzebie. można im oszczędzić tych emocji.
ODPOWIEDZ