Strój na pogrzeb

O czym powinniśmy wiedzieć?
Alf
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 22:09

Strój na pogrzeb

Post autor: Alf »

Czy strojem mężczyzny obowiązującym na pogrzebie jest wyłącznie czarny garnitur, czy może być on szary? niedługo wybieram się na pogrzeb sąsiada i dlatego pytam. Nie mam czarnego garnituru, a zakup takiego ubrania powinno się robić z namysłem, a nie na szybcika. Będę wdzięczny za Wasze zdanie.
Pan Krzyś
Administrator
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Pan Krzyś »

Szary jest Ok. Wszelkie spokojne kolory jak stalowy, szary, beżowy, ciemny lila oraz czarny.
Alf
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 22:09

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Alf »

Dzięki. Dzisiaj idę na pogrzeb i po Twoim wpisie jestem spokojniejszy. Nie zdążyłem kupić czarnego garnituru i zastanawiałem się, czy w ogóle pójść w szarym garniturze, ale już nie mam wątpliwości.
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Krysia »

Szary jest ok, lilowy kojarzy mi się z biskupami i całym tym klerem, ale szary ok, w ogóle to nie jestem znowu taką zwolenniczką czerni, wydaje mi się nawet, że czarny, jako symbol żałoby mija już modowo. Żałobę ludzie mają w sercu i to jest najważniejsze, strój oczywiście głównie na pogrzebie wymagany jest schludny i adekwatny do sytuacji. Sama, kiedy chowałam siostrę miałam na sobie szarą sukienkę z czarnym żakietem i też było dobrze.
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Krysia »

Kiedyś na YT widziałam pogrzeb motocyklisty tak, tak to był pogrzeb, ale jaki! Pogrzeb, jaki osoba zmarła chciałaby mieć na pewno! Wedle jego woli mnóstwo motocyklistów w strojach takich jak na motor i nie wydaje mi się jakoby ktoś szkodził tu osobie zmarłej swoim strojem gorsząc, cóż strój to sprawa ważna tak by nie bluzgała zmarłemu.
Eryk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 23:31

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Eryk »

Faceci mają łatwo z ubraniem - czarny garnitur, albo przynajmniej niejaskrawy. Natomiast kobiety pamiętajcie, żeby mieć zasłonięte ramiona i nogi, bo gdyby były nadmiernie odkryte, to nie przystoi powadze chwili. Oczywiście, czarna, prosta sukienka jest najlepsza. Buty również są ważne - panowie, one muszą być czyste i najlepiej czarne, nie tenisówki. Jeżeli chodzi o kobiety, również buty nie mogą być zbyt luźne i z przesadnym obcasem. Odpowiednio ubrane na pogrzebie muszą być również dzieci, a za to odpowiadają ich rodzice i opiekunowie.
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Lucjan99 »

Coraz częściej na pogrzebach widać, na co ludzie przywiązują uwagę chodzi o szykowny ubiór a i bogatsza pani tym stój szykowniejszy dochodzi też często do sytuacji gdzie na pogrzeb zakładane jest drogie futro zimą bądź droga biżuteria latem, pogrzeby głównie w dzisiejszych czasach przypominają targ próżności a nie rozpacz po zmarłym szkoda, że zanikają wartości, do których już nie przywiązujemy wagi.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: marcin »

najlepiej czarno+dodatki białego lub na siwo/ciemno ogólnie - bez "żywych" kolorów :D
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Ula »

Jestem zwolenniczką tradycyjnego stroju na pogrzeb - kobieta powinna być ubrana na czarno, najlepiej w sukni do kostek. Niektóre z pań potrafią się ubrać, jakby były na rewii mody. Razi mnie, kiedy kobieta pokazuje swoje łydki na pogrzebie.
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Strój na pogrzeb

Post autor: Sławek »

Panowie mają lepiej - czarne buty i garnitur. Panie natomiast muszą znaleźć garsonkę w tym kolorze, w których nie pokażą zbyt wiele. Panią mogą też ubrać woalkę i toczek. Są chyba firmy, które tworzą modę pogrzebową.
ODPOWIEDZ