pogrzeb w dobie covid

O czym powinniśmy wiedzieć?
Jusia123
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:03

pogrzeb w dobie covid

Post autor: Jusia123 »

Witam, w czasie pandemii wszystko jest utrudnione, chciałam zapytać jak najlepiej zachować w czasie składania kondolencji?
sonia7
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: sonia7 »

myśle, że najlepiej jednak zachować dystans i wstrzymac się z bliskim składaniem kondolencji
ekspert87
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:13

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: ekspert87 »

ciężko o utrzymanie kontaktu, gdy obok w smutku pogrążona jest bliska nam osoba... jest to bardzo cieżki temat i myślę, że podejście w celu złożenia kondolencji nie jest jakimś wykroczeniem.
Jusia123
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:03

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: Jusia123 »

osobiście wybrnełam z sytuacji składając kondolencje jednak z zachowaniem dystansu, bez zbędnych czułości.
sonia7
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: sonia7 »

ja nie mówie, żeby z tego całkiem zrezygnować, prosze mnie zle nie rozumieć, miałam na myśli właśnie przytulanie. wyrazy współczucia można przecież złożyć z odległości
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: Olek76 »

ja, jako organizator pogrzebu w dobie Covid bardzo spodobało mi się zachowanie przybyłych, którzy w odpowiedniej odległości składali kondolencje.
marekb
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: marekb »

Byłem na 2 pogrzebach w czasie ostatniego roku, jeden był w czasie mocnych ograniczeń, byłem więc z odległości, nie widziałem się z bliskimi - sytuacja wymyśliła brak możliwości składania kondolencji, drugi był prawie normalny - kondolencje składałem z zachowaniem bezpiecznej odległości
Jusia123
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:03

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: Jusia123 »

patrząc na wasze odpowiedzi myśle że można to podsumować, że zależy to od zażyłości, sytuacji i relacji
sonia7
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: sonia7 »

myśle, że najważnejsze jest bezpieczeństwo, po co zaraz spotykać się drugi raz na takiej uroczystosci?...
ekspert87
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:13

Re: pogrzeb w dobie covid

Post autor: ekspert87 »

wiecie co? zaraz pewnie zrobią mocniejsze ograniczenia i nasze dywagacje będą nie ważne, ale myślę, że każdy jest inny i każdy z nas też inaczej reaguje. Nie każdy będzie w stanie wytrzymać dystans w takiej sytuacji i analizować jak należy się zachować. Jednak zdroworozsądkowo byłoby zachować bezpieczny dystans
ODPOWIEDZ