Kiedy stawiać nagrobek?

Niekonwencjonalne nagrobki
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Kiedy stawiać nagrobek?

Post autor: Aga07 »

Zastanawiam się, czy po roku od pogrzebu można już bez obaw postawić nagrobek. Pytałam w zakładzie kamieniarskim, to stwierdzili, że można nawet od razu po pogrzebie - robią jakieś wylewki, wstawiają metalowe pręty i jakoś się to wszystko trzyma. Ale koszty są po prostu ogromne, dlatego wolałabym jednak poczekać i postawić nagrobek normalnie, jak już nie będzie obaw, że coś się zapadnie, czy popęka. Nie chcę dać się naciągnąć, bo te firmy, które robią nagrobki nie są tak do końca uczciwe. Wiecie może z własnego doświadczenia, po jakim czasie najlepiej postawić nagrobek?
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: Kiedy stawiać nagrobek?

Post autor: Lucjan99 »

Moja rodzina po odejściu ojca stawiała nagrobek po roku , tak chyba najbezpieczniej , nie wiem czy są jakieś metody zabezpieczające zapadnięcie się nagrobka , jeśli są to nie mam pojęcia czy skuteczne moim skromnym zdaniem na takie na cito stawiane nagrobki powinny być wystawiane gwarancje kilkuletnie ,ogólnie drogie są nagrobki
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Kiedy stawiać nagrobek?

Post autor: marcin »

najlepiej po roku, bo ziemia musi osiąść
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Kiedy stawiać nagrobek?

Post autor: Maks »

Termin stawiania nagrobka zależy od wielu czynników. Najlepiej oceni to osoba, która ten nagrobek będzie stawiać. My stawialiśmy jeden nagrobek dopiero po roku, bo było sucho i ziemia nie osiadała. Innym razem pan z zakładu kamieniarskiego ocenił, że nagrobek można bez problemu postawić już po pół roku od pochówku. Także nie ma tu reguły, na pewno warto zapytać o zdanie specjalistów - mogą oni wcześniej przyjechać i sprawdzić, czy nagrobek będzie stabilny.
ODPOWIEDZ