Wiązanki na 1 listopada

Czy na pogrzebie wypada złożyć sztuczną wiązankę?
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Wiązanki na 1 listopada

Post autor: Maks »

W tym roku postanowiłem, że nie będę kupować na groby żywych chryzantem, bo później i tak trzeba je wyrzucić i znów coś kupić do postawienia na grobie. Dlatego przyszło mi do głowy, że kupię wiązanki ze sztucznych kwiatów, oczywiście z chryzantem, bo jesienią najlepiej się prezentują. Jak myślicie, czy to dobry pomysł? Zawsze kupowałem żywe, ale chyba przyszła pora na zmiany...
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Wiązanki na 1 listopada

Post autor: Aga07 »

Ładna wiązanka ze sztucznych kwiatów to nie jest złe rozwiązanie - u nas w rodzinie co roku składamy się na ładny stroik, który później zdobi grób przez całą zimę. To na pewno bardziej praktycznie niż kupowanie żywych chryzantem, zwłaszcza jak są już mrozy. Wtedy żywe kwiaty już po jednej nocy nadają się do wyrzucenia, a grób zostaje pusty. Wtedy znów trzeba coś kupić, a nie ukrywajmy, że na Wszystkich Świętych kasy wydaje się naprawdę sporo, szczególnie jeśli ktoś ma na cmentarzu dużą rodzinę. Później zazwyczaj ciężko jest wysupłać z portfela pieniądze na kolejne kwiaty, a dzięki sztucznym nie trzeba się o to martwić.
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Wiązanki na 1 listopada

Post autor: Maks »

Już upatrzyłem sobie wiązanki na 1 listopada i na 100% rezygnuję z żywych kwiatów. Planuję kupić duże, stojące wiązanki o podstawie ze świerku. Pomiędzy nimi będą żółte duże chryzantemy i gdzieniegdzie gałązki gipsówki. Takie stroiki mogą spokojnie stać całą jesień, bo szybko nie wyblakną, no i mróz im niestraszny. Do świąt na pewno wytrzymają, a na święta zamierzam zamienić główki chryzantem na główki gwiazd betlejemskich i będę miał stroik świąteczny. Niestety muszę trochę zacisnąć pasa, dlatego wybrałem takie wyjście.
ODPOWIEDZ