Wieńce

Czy na pogrzebie wypada złożyć sztuczną wiązankę?
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

Wieńce

Post autor: Krysia »

Jakoś nie jestem zwolenniczką wieńców, wieńce z reguły kojarzą mi się z pochówkiem polityków, jestem zdecydowanie za wiązankami. Teraz z kupnem ślicznej wiązanki nie ma problemu, można sobie nawet dobrać przystrojenie czy same kwiaty a prezentuje się o niebo ładniej. Na pewno jednak nie jestem za sztucznymi kwiatami. Dlaczego?, bo raz, że to nawet nie wypada, dwa takie kwiaty z czasem pokrywają się kurzem a to świadczy o długiej nieobecności na grobie bliskich. Takie kwiaty świadczą również o braku dbałości o sam nagrobek. Mam na cmentarzu matkę, jej pamięć zostanie, uszanuję Ją piękną wiązanką i zadbanym nagrobkiem.
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Wieńce

Post autor: Aga07 »

Nie zgadzam się z Tobą. Moim zdaniem wieńce ze sztucznych kwiatów świetnie się sprawdzają, o ile oczywiście nie leżą na grobie przez cały rok. Wolę kupić nowy wieniec na święta, czy rocznicę śmierci niż co tydzień latać ze świeżymi kwiatami, bo nie mam na to ani czasu, ani pieniędzy. Żywe kwiaty przetrwają kilka dni i to jeśli pogoda jest sprzyjająca. Opiekuję się grobami dziadków i dobrze wiem, ile wymaga to wysiłku, dlatego zawsze stawiam na sztuczne wiązanki i wieńce. I powiem Ci szczerze, byłam przeszczęśliwa, gdy niektórzy goście na pogrzeb przynieśli takie właśnie wieńce, bo przynajmniej miałam czym ozdobić grób, gdy wszystkie żywe kwiaty nadawały się już tylko na śmieci.

Obrazek
Alf
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 22:09

Re: Wieńce

Post autor: Alf »

Moje zdanie jest takie, że lepsze są wiązanki od wieńców. Przede wszystkim są ładniejsze, a co za tym idzie droższe, od wiązanek. Piękna wiązanka nadaje dostojności osobie, która ją składa na mogile osoby zmarłej. Dla mnie na pogrzebie sztuczne kwiaty odpadają - tylko żywe. Niezależnie, czy będzie to wiązanka, czy wieniec, który preferuję, muszą być z żywych roślin. Sztuczne kwiaty można układać później na grobie, kiedy jest jesień, albo zima.
Pan Krzyś
Administrator
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wieńce

Post autor: Pan Krzyś »

Alf pisze:Sztuczne kwiaty można układać później na grobie, kiedy jest jesień, albo zima.
Zgadza się, ale również dobrze sprawdzają się wiązanki ze sztucznymi aplikacjami na świeżym iglaku. Taka wiązanka może przeleżeć od późnej jesieni aż do wiosny i przez cały czas wygląda, jakby była dopiero położona, a sztuczne kwiaty na iglaku wyglądają jak prawdziwe. Wiązanka na cmentarz może też być w całości sztuczna i takie można wymieniać raz na pół roku.
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: Wieńce

Post autor: Lucjan99 »

Moda na wieńce moim skromnym zdaniem uległa przedawnieniu. Wiązanki ładniej się prezentują i są o niebo skromniejsze, co świadczy również o dobrym guście, wieńce zostawiłbym politykom, zresztą coraz częściej na grobach pojawiają się kwiaty sadzone czy doniczkowe to nie wymaga tak ciągłych wizyt na grobach a na pewno jest praktyczniejsze.
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Wieńce

Post autor: Ula »

Wolę wieńce, składające się z kwiatów liściastych, a nie z roślin iglastych. Porządny wieniec kosztuje 80 złotych, a taki wystarczający 50 złotych. Myślę, że wieńce jako symbol pamięci i przywiązania do osoby zmarłej będą jeszcze cieszyły się dużą popularnością podczas ceremonii pogrzebowej.
kk001
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 15:09

Re: Wieńce

Post autor: kk001 »

Wieńce powinny być w tonacjach i kolorach zmarłych-tak myśle. Na PM-M ostatnio widziałam piękne połączenie zieleni i chabru. Nie sądziłam, że można łączyć takie kolory
ODPOWIEDZ