Czas palenia zniczy

Jakie znicze stawiamy na grobach?
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Czas palenia zniczy

Post autor: marcin »

Czy zauważyliście, że czas palenia zniczy nie jest taki jaki powinien być? Zazwyczaj, niestety - palą się krócej - producenci chyba nas kantują? Co wy o tym myślicie?
Alf
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 22:09

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: Alf »

Zazwyczaj kupuję znicze dwu dobowe. Z mojego doświadczenia, zawsze paliły się tak długo, jak miały się palić. Większym problemem są kradzieże zniczy. Jest postęp, jeżeli chodzi o jakość zniczy, które są dostępne na rynku - kiedyś były one gorsze, ale również tańsze. Postęp w tej materii na rynku jest olbrzymi. Mam nadzieję, że więcej nie spotka Ciebie przykrość ze zbyt krótkim palenia się znicza Marcin :)
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: Krysia »

Teraz znicze produkowane są coraz wydajniejsze , można wybrać super obudowę i tylko zadbać o wkład a te jak wiemy są różnej wielkości ale co fakt to fakt same wkłady szybko się wypalają nie wiem chyba są topione z lichej jakości parafiny , same obudowy są coraz wymyślniejsze , i są produkowane tak by wkład nie był narażony na silne powiewy wiatru co powoduje gaśnięcie świecy, Wybór jest coraz większy ale też cena nie zachwyca im ładniejsza obudowa tym cena idzie w górę , chociaż można sobie pozwolić raz na jakiś czas na zakup takiej dobrej ozdobnej obudowy .Problem leży tylko w złodziejach cmentarnych ktoś w końcu powinen zrobić z ty porządek nie wiem może jakiś stróż ? ktoś kto będzie pilnował nie tylko przed złodziejami ale również przed dewastacją nagrobków
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: marcin »

muszę znaleźć jakiś video test zniczy :) jak znajdę to się podzielę z wami :)
Lucjan99
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek 07 mar 2016, 10:57

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: Lucjan99 »

Znicz to produkt jego produkcja jest droga to nie jest zakup na lata stąd też każdą firma produkująca znicze czy wkłady chcąc zarobić robi znicze takie by miały krótki termin trwałości, tak by klient kolejny raz wydał pieniądze i kupił kolejny znicz i tak właśnie kręci się biznes, podejdź my do tego rozsądnie gdybyśmy to my sami mieli produkcję zniczy czy chcielibyśmy by biznes się rozkręcał? Pewnie tak czy robilibyśmy znicze, które trwały by w swojej długowieczności?
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: Ula »

Staram się kupować znicze, które palą się długo, a więc co najmniej dwudobowe. Trochę mi brakuje tych starych zniczów, które nie były plastykowe, ale szklane. Chyba już ich nie można dostać w żadnym sklepie? Ich minusem było to, że nie były osłonięte, więc były narażone na szybkie zgaszenie przez podmuchy wiatru, ale miały klimat.
Pan Krzyś
Administrator
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: Pan Krzyś »

Czym bardziej wyżyłowany okres palenia znicza tym cieńszy knot, tym mniejszy płomyk, który przy podmuchu słabego wiatru zaraz gaśnie. Najlepiej kupować znicze z białą parafiną i grubymi knotami, który szybciej się spalają ale przynajmniej świecą jak należy.

Obrazek
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: marcin »

każdy producent chce zaoszczędzić... tak jak pisze Pan Krzyś - gruby knot to podstawa palenia do końca :)
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Czas palenia zniczy

Post autor: Aga07 »

Znajdź znicz z grubym knotem, to chętnie go kupię. Teraz wkładają do wosku takie cienki knoty, że łamią się zanim jeszcze zdąży się je zapalić. A co do białej parafiny - nie wiem, czy to akurat najlepszy materiał. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że dłużej palą się znicze z wkładem olejowym. Poza tym parafina w upale potrafi roztopić się od dołu. Niestety wkłady olejowe są dość drogie, więc chyba w sumie na jedno wychodzi, zwłaszcza że też nie zawsze palą się tak długo, jak deklaruje producent.
ODPOWIEDZ