Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Jakie znicze stawiamy na grobach?
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Post autor: Aga07 »

Bardzo podobają mi się kapliczki, które na stałe mocowane są do nagrobków. Są wykonywane z tego samego materiału, co nagrobek i mają otwierane drzwiczki, więc bez problemu można do nich wstawiać wkłady. Wydaje mi się, że to świetny pomysł, bo są nie tylko trwalsze, ale przede wszystkim znacznie ładniejsze od chińskich zniczy, których teraz jest zatrzęsienie. Ostatnio zamówiłam taką kapliczkę razem z nagrobkiem dla babci, ale można je też stawiać na już istniejących nagrobkach. Koszt jednej to około 100zł, ale moim zdaniem to się opłaca, bo większy i ładniejszy znicz też sporo kosztuje, a tak ładnie nie wygląda. Co myślicie o takich kapliczkach? Fachowo nazywa się to lampion nagrobkowy :)
Załączniki
lampion-12.jpg
lampion-12.jpg (71.97 KiB) Przejrzano 9436 razy
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Post autor: Sławek »

Faktycznie piękny pomysł. W dłuższej perspektywie może to się opłacić bardziej, niż kupowanie co chwilę nowego znicza. Tylko, czy hieny tego nie ukradną. Nie byłbym tego taki pewny.
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Post autor: Aga07 »

Nie da się tego ukraść, bo jest mocno przyklejone jakimś specjalnym klejem. Żadną miarą nie da się tego ruszyć, chyba że kilofem, a koleś z kilofem wchodzący na cmentarz wygląda raczej mocno podejrzanie ;) Tylko niestety cena kapliczek zależy od materiału, z którego są wykonane. Za taką z jasnego kamienia zapłaciłam 100zł, a z czarnego już 180zł. No ale w dłuższej perspektywie to i tak się opłaca, bo później wystarczy już tylko wymieniać baterie w zniczu elektrycznym. Zauważyłam, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, więc nie tylko ja dostrzegłam jego zalety. Na pewno jedna kapliczka wygląda o wiele lepiej niż kilka chińskich, brzydkich zniczy, które byle wiatr przewraca.
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Post autor: Sławek »

Dzięki za wiadomość Aga07. Kilofem chyba nikt nie będzie chciał tego oderwać :D Nie widziałem jeszcze takich lampionów na cmentarzu, ale myślę, że to dobry pomysł i będzie miał przyszłość.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Post autor: marcin »

Na wielu grobach są takie kapliczki - fajnie wygląda i można dać świeczkę - wiatr nie zdmuchnie płomienia :)
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Post autor: Maks »

Kapliczki są bardzo efektowne i trwałe, ale niestety koszmarnie drogie. Ja za jedną płaciłem 250zł, a to i tak nie była z tych najdroższych. Niemniej muszę zgodzić się z tym, że takie kapliczki to inwestycja na lata. Nie kupuję już zniczy, tylko wymieniam baterie we wkładzie elektrycznym - jedna zmiana raz na kilka miesięcy. Jednorazowo zakup takiej kapliczki mocno obciąża portfel, a jeśli grobów jest kilka to można zbankrutować. Na pewno jednak wygląda to lepiej niż zwykłe znicze.
kk001
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 15:09

Re: Kapliczki (lampiony nagrobkowe) zamiast zniczy

Post autor: kk001 »

CIekawym pomysłem są świece led z ruchomym płomieniem . Nowoczesność dosięgła groby. Znicz,który może palić się tygodniami, super i wygodna sprawa
ODPOWIEDZ