Dzieci na pogrzebie

Ogólne tematy: Zasiłek pogrzebowy
Eryk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 23:31

Dzieci na pogrzebie

Post autor: Eryk »

W jakim wieku powinno się uczestniczyć w pogrzebie - czy zabierać dzieci na tę smutną uroczystość? Jestem przekonany, że nie. W pogrzebie powinny uczestniczyć osoby, które są już w miarę dojrzałe, a to przychodzi z wiekiem. W kościele widać, jak małe dzieci chodzą po świątyni w czasie mszy świętej - nie wyobrażam sobie, co by było, gdyby tak się działo podczas pochówku. Pogrzeb jest niewątpliwie dużym przeżyciem dla każdego, a dla dziecka szczególnie, ponieważ młody człowiek nie jest jeszcze w stanie radzić sobie z takimi emocjami. Ja byłem na nie gotowy, gdy miałem 16 lat.
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Ula »

Dzieci kocham, ale ceremonii pogrzebowej bym im oszczędziła. To traumatyczne przeżycie pogrzeb członka rodziny, a dla dziecka jest to często sprawa trudna do udźwignięcia.
Oli
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 23 maja 2016, 23:07

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Oli »

Ja bym zabieram dzieci na pogrzeb. Muszą się oswajać z tym, że życie na ziemi kiedyś się kończy. Oczywiście, wcześniej należy przeprowadzić ze swoim dzieckiem, podczas której przygotujemy je na przeżycie, które czeka je na pogrzebie. To zależy od rozwoju dziecka, ale generalnie zabrałbym dziecko w wieku 4-5 klasy podstawowej. Gdyby nie potrafiło zachowywać się właściwie, zawsze rodzic może je zabrać na bok i nikt tego nie zapamięta.
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Ula »

Ciekawe, jakbyś się poczuł, gdybyś żegnał kogoś dla Ciebie bardzo drogiego i nagle rozwydrzone dziecko latałoby po kaplicy. Myślę, że to nie byłoby zbyt przyjemne i na długo zapamiętano by to wydarzenie. Poza tym, oszczędźmy dziecko tej traumy. 10-latek może wpaść w histerię podczas pogrzebu.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: marcin »

Dziecko trzeba pilnować... Nie może latać i krzyczeć...
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Sławek »

Jakby jakieś dziecko nie umiało się zachować na pogrzebie, to bym je zlał, skoro rodzice nie potrafią go upilnować. Lepiej nie ryzykować, tylko zostawić malucha w domu, bo na cmentarzu musi być spokojnie.
Aurora
Posty: 15
Rejestracja: piątek 17 cze 2016, 22:00

Re: Dzieci na pogrzebie

Post autor: Aurora »

Dzieci są dojrzałe w różnym wieku, ale przed 12 rokiem życia nikogo nie zabierałbym na pogrzeb, ponieważ to jest ogromne przeżycie. Oczywiście, ludzie mogą być gotowi na udział w pogrzebie w wieku 13 lat, a inni dopiero, gdy skończą 16 lat. Ważnie jest to, jak bliskie relacje łączyły dzieci z osobą, która zeszła z naszego świata. Im bardziej zażyłość była bliska, tym wyższy powinien być wiek dziecka, które rodzice zabiorą na pogrzeb. Piszę tak na podstawie własnych doświadczeń, to jest swoich jak dziecka i osoby, które zna teraz młodych ludzi.
Zablokowany