depresja

Ogólne tematy: Zasiłek pogrzebowy
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

depresja

Post autor: Olek76 »

po śmierci bliskiej nam osoby nie możemy pogodzić się z jej odejściem i częto widzimy jak inne bliskie nam osoby popadają w depresję. jak najlepiej jej pomoc, kiedy sami nie mamy na nic sił
marekb
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: depresja

Post autor: marekb »

myśle że nasze obecność jest już dużym wsparciem, rozmowy
ekspert87
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:13

Re: depresja

Post autor: ekspert87 »

w ciężkich przypadkach myślę, że należy skorzystać z pomocy specjalisty, stanów depresyjnych nie można lekceważyć.
marekb
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: depresja

Post autor: marekb »

jestem zdania że najważniejsze jest nasze wsparcie, ale jeśli to nie pomaga to Ekspert ma racje w 100% i konieczna jest wizyta u psychologa
Olek76
Posty: 28
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:08

Re: depresja

Post autor: Olek76 »

ja myślę, że jeśli widzimy, że z naszym bliskim nie jest najlepiej i apatia staje się bardzo mocno nasilona nie ma na co czekać. zdrowie psychiczne jest bardzo ważne i wpływa na nasz organizm, dbajmy o siebie i swoich bliskich
Jusia123
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:03

Re: depresja

Post autor: Jusia123 »

a ja jako osoba, która bardzo silnie znosiła żałobę, chciałabym powiedzieć, że nie zawsze można pomóc innym bliskim, mimo że widzimy że z nimi nie jest najlepiej i wynika to z niczego innego jak z tego, że sami nie mamy siły. żaden wstyd iść do psychologa a nawet psychiatry i wspomóc się ewentualnie lakami w pierszym etapie żałoby.
Pan Krzyś
Administrator
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: depresja

Post autor: Pan Krzyś »

Jusia, całkowicie się z Tobą zgadzam
marekb
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: depresja

Post autor: marekb »

Jusia idealnie opisała to o czym myślełam pisząc swoj komentarz, lekarz psycholog czy psychiatra to pomoc a nie powód do wstydu
sonia7
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: depresja

Post autor: sonia7 »

ale o jakim wstydzie my tu mówimy? psycholodzy i psychiatrzy mają teraz coraz więcej pacjentów a taka forma leczenia nie jest już zadnym tabu!
sonia7
Posty: 19
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: depresja

Post autor: sonia7 »

pozatym bez wsparcia specjalisty nie wyjdzie się z depresji i nie ma co na to liczyć!
Zablokowany