Dbajmy o opuszczone groby

Ogólne tematy: Zasiłek pogrzebowy
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Dbajmy o opuszczone groby

Post autor: Aga07 »

Gdyby nie to, że nie mieszkam w Warszawie, to chętnie skorzystałabym z takiej usługi. Niestety na wsi takie firmy nie działają, więc trzeba wszystko robić samemu albo po znajomości załatwić z kimś, kto często przebywa na cmentarzu i chce sobie trochę dorobić. Jednak wcale nie jest łatwo znaleźć kogoś takiego, no i nie ma pewności, że wszystko będzie zrobione jak trze. Właśnie dlatego sama troszczę się o groby najbliższych, bo większość rodziny wyniosła się daleko stąd i nie ma kto tego robić, a wynająć nie ma kogo.
Jusia123
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:03

Re: Dbajmy o opuszczone groby

Post autor: Jusia123 »

mnie najbardziej boli jak groby nieznanego żołnieża są bardzo zaniedbane i zazwyczaj tam właśnie działam.
Pan Krzyś
Administrator
Posty: 26
Rejestracja: niedziela 31 sty 2016, 10:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dbajmy o opuszczone groby

Post autor: Pan Krzyś »

Jeśli napotkamy na takie zaniedbane groby żołnierzy, NN lub Powstańców należy to zgłosić do Zarządu Cmentarza, lub do Wojewody, ponieważ tymi grobami opiekuje się Państwo Polskie poprzez prywatne firmy, które zostały wybrane w drodze przetargu lub konkursu.
marekb
Posty: 22
Rejestracja: czwartek 11 lut 2021, 07:11

Re: Dbajmy o opuszczone groby

Post autor: marekb »

mnie z jednej strony takie zaniedbane groby irytują, bo skoro to trwa rok, dwa to wiadomo administrator może nie zauważyć, ale jeśli to trwa dłużej... no cóż powinno się coś z nimi robić
Zablokowany