Hieny cmentarne

Ogólne tematy: Zasiłek pogrzebowy
Alf
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 22:09

Hieny cmentarne

Post autor: Alf »

Szczególnie przed 1 listopada, kiedy najwięcej osób wybiera się na groby swoich bliskich, temat wybrzmiewa. Mam na myśli hieny cmentarne, a więc ludzi, którzy okradają zmarłych ze zniczy i kwiatów, jakie są przynoszone na ich nagrobki. Skradzione przedmioty się sprzedaje lub rzadziej zanosi na inny grób. Nie mam słów na takie osoby - powinny być surowo karane, z podawaniem nazwisk w mediach włącznie.
Krysia
Posty: 20
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 15:46

Re: Hieny cmentarne

Post autor: Krysia »

Twoja surowość jest na wysokim poziomie ale nie sądzę by to coś zmieniło ! mamy w kraju słaby system karny , faktem jest iż takie osoby okradające groby nie maja szacunku już nie tyle do zmarłych bo i owszem , ale przedewszystkim dla samych siebie zastanawiam się jak bardzo są wyzuci z wszelkich dobrych zachowań i jak uśmierzone musza mieć sumienie , jak z biegiem lat będą umieli spojrzeć sobie w oczy ! szkoda że wielu z Nich nie ma na tyle rozwiniętej wyobraźni iż nie potrafi o tym pomysleć znaim wyrządzi krzywdę rodzinie zmarłego jak i samym sobie
Eryk
Posty: 15
Rejestracja: czwartek 03 mar 2016, 23:31

Re: Hieny cmentarne

Post autor: Eryk »

Ja bym ręce poucinał każdemu, kto by się ośmielił okradać zmarłego, ponieważ hieny cmentarne zabierają prezenty, otrzymywane przez zmarłych. Trzeba być zupełnie bez serca, żeby postępować w ten sposób. To jest coś takiego, jakby okradać niemowlaka. Kiedyś w moim mieście przyłapano tych złodziei i dostali tylko kary grzywny - chyba w wysokości 1000 złotych. To na pewno nie odstraszy.
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Hieny cmentarne

Post autor: Ula »

To smutne, że są ludzie, którzy okradają nawet zmarłych. Nie mam za grosz wyrozumiałości dla tych osób i myślę, że tylko surowe kary finansowe mogłyby ich czegokolwiek nauczyć. Może przyszedł już czas, ażeby pomyśleć o założeniu monitoringu na cmentarzach.
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Hieny cmentarne

Post autor: Sławek »

Kim trzeba być, żeby okradać nawet zmarłego? Przychodzą mi do głowy wyłącznie określenia niecenzuralne. Nie mam żadnej litości dla takich ludzi - uciąłbym im łapy bez zawahania.
Aurora
Posty: 15
Rejestracja: piątek 17 cze 2016, 22:00

Re: Hieny cmentarne

Post autor: Aurora »

Przyłączam się do krytyki złodziei, okradających zmarłych. To jest obrzydliwe. Jestem wyrozumiała dla działań, spowodowanych przez biedę, ale takie postępowanie przekracza wszelkie granice. Jestem za budową monitoringu na terenie cmentarzy. Inaczej nie uda się wyplenić opisywanego zjawiska. Warto, żeby zarządcy cmentarzy o tym pomyśleli i zorganizowali zbiórkę na ten cel. Okaże się, że wierni więcej stracą na tolerowaniu hien, aniżeli na złożeniu się na monitoring.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Hieny cmentarne

Post autor: marcin »

Złodzieje na cmentarzach - niestety to coraz bardziej popularne, a później kupuje się przed świętami swój stroik...
Maks
Posty: 30
Rejestracja: sobota 02 lip 2016, 15:12

Re: Hieny cmentarne

Post autor: Maks »

Właśnie dlatego najlepiej zamiast zniczy zainwestować w lampion nagrobkowy, a na kwiaty i inne duperele nie wydawać za dużo kasy. My na 1 listopada zawsze kupujemy żywe chryzantemy, których nikt nie ukradnie, bo zazwyczaj po kilku dniach i tak nadają się do wyrzucenia. Sztuczne wiązanki, czy wieńce to idealny łup dla hien cmentarnych, dlatego lepiej tego po prostu nie kupować.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Hieny cmentarne

Post autor: marcin »

najlepiej kupić 1 dzień wcześniej... i może podpisać od spodu? :)
Zablokowany