Mowa pogrzebowa

Piszcie jak powinno się składać kondolencje osobom, które przeżywają trudne chwile.
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Mowa pogrzebowa

Post autor: marcin »

Ktoś ma taką mowę? Jeśli tak, napiszcie - może komuś się przyda. O czym mówić?
Ula
Posty: 30
Rejestracja: środa 18 maja 2016, 21:51

Re: Mowa pogrzebowa

Post autor: Ula »

Ja bym powiedziała o kimś, kogo znam: "Spotkaliśmy się dzisiaj, aby pożegnać człowieka bliskiego nam, dzięki swojemu wielkiemu sercu, które czyniło wiele dobrego. Przekonaliśmy się o tym w różnych sytuacjach naszego życia. Będziesz na zawsze w naszej pamięci".
Sławek
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 09 cze 2016, 21:36

Re: Mowa pogrzebowa

Post autor: Sławek »

Nie jestem wielbicielem mowy pogrzebowej, ale jak ktoś już musi powiedzieć, to trzeba powiedzieć, że będzie nam brakowało osoby, której żegnamy, jednak na pewno nigdy o niej nie zapomnimy!
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Mowa pogrzebowa

Post autor: marcin »

Macie jakieś gotowe wzory takiej mowy pogrzebowej?
marcin
Posty: 79
Rejestracja: sobota 13 lut 2016, 15:02
Kontakt:

Re: Mowa pogrzebowa

Post autor: marcin »

Myślę że i tak w naszym kraju to mało popularne...
Aga07
Posty: 30
Rejestracja: czwartek 11 lut 2016, 20:59

Re: Mowa pogrzebowa

Post autor: Aga07 »

marcin pisze:Myślę że i tak w naszym kraju to mało popularne...
I całe szczęście, bo moim zdaniem to tylko niepotrzebny stres. Takie puste gadanie, aby tylko coś powiedzieć... Głupi, amerykański wymysł - na pogrzebie raczej niewiele osób jest w stanie cokolwiek sensownego pomyśleć, a przecież takiej mowy nie powinien wygłaszać ktoś zupełnie obcy. Po co to komu? Ja musiałam raz po pogrzebie podejść do mikrofonu i zaprosić gości na stypę - ledwo udało mi się cokolwiek wydusić, więc nie wyobrażam sobie, żeby jeszcze do tego wygłaszać jakąś mowę. Wystarczy to, co powie ksiądz na mszy i tyle.
Fretka
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2020, 19:20

Re: Mowa pogrzebowa

Post autor: Fretka »

Pomysł sam w sobie nie jest zły, ale trzeba mieć stalowe nerwy, żeby cokolwiek wymyślić i jeszcze do tego przeczytać. Niektórzy wynajmują do tego lektorów.

___________________________________________
rewelacyjne szafy pod zabudowę - zobacz te propozycje z Krakowa
ODPOWIEDZ